SON DAKİKA

Haber Bankası

12 Yıl Sonra Komadan Çıkan Gencin Sözleri

Tam 12 yıl komada kalan ve uyandığında “Umarım ölürsün demen de dahil her şeyi duydum anne” diyen çocuğun hikayesi tüyler ürpertiyor

12 Yıl Sonra Komadan Çıkan Gencin Sözleri
Bu haber 12 Kasım 2016 - 21:30 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

“Umarım ölürsün demen de dahil her şeyi duydum anne”

Martin Pistorius, Güney Afrika’da doğup büyüyen sıradan bir çocuktu, hafif boğaz ağrıları ile sıradan bir şekilde ilerleyen gizemli hastalığı daha sonraları sürekli uyuması ve en sonunda hareket kabiliyetini tamamen yitirmesi ile vuku bulduğunda henüz 12 yaşındaydı.

Doktorlar Martin’in bir çeşit menenjite yakalandığını söyleyerek ona yardım edemeyeceklerini belirtmişti. Ailesi Martin’in her anında yanındaydı. Banyo ve yemek yemek gibi basit işlerini yapamayan Martin’i yatak yarası oluşmasın diye saat başı çevirmeleri gerekiyordu. Gündüzleri rehabilitasyona giden Martin, 2 yıl sonra bilincini kazanmaya başladı. 16 yaşına geldiğinde durumundan haberdardı ancak yine de hareket edemiyordu. Birileriyle konuşabilmesi için 10 yıl daha geçmesi gerekecekti.

Kendine geldikten sonra bakıcılarıyla ilgili anlattıkları kan donduracak cinsten:
“Korkunçtu. Ailem başıma gelenleri öğrendiğinde şok olmuştu. Bakım evindeki insanlar saçımı çekiyor, metal kaşıkla dişime vuruyor ve kaşığı ağzıma yerleştirmeye çalışıyordu. Bana sürekli bağırıyor ve kızıyorlardı. Ağladığımda ise daha kötü davranıyorlardı. Bakıcı kadınlardan birinin cinsel istismarına bile maruz kalmıştım. Kaldığım odaya gelip benimle ilişkiye girmeye çalışıyor ve cinsel organlarıma dokunuyordu. Her saniye kaçacağım günü bekledim” diyor.

12 Yıl Sonra Komadan Çıktı

Yaşadıklarından kurtulmak için sürekli mücadele eden ve düşüncelerini davranışları ile anlatmaya çalışan Martin, bu sayede ilerleme kaydetmeye başladı ve 2011 yılında 25 yaşındayken terapisti onun iletişim kurmaya çalıştığını fark etti.

Martin, hayatındaki en kötü anların ise annesinin odasına geldiğinde kulağına “Umarım ölürsün” dediği zaman olduğunu belirtti.

Yaşadığı hikaye binlerce insanı etkileyen Martin’in hayatını film yapmak isteyen pek çok yapımcı bulunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA