SON DAKİKA

Haber Bankası

Beyin Yakan Beyonce Resmi

Rus bir ressam tarafından hazırlanan ve erkek mi kız mı yoksa bıyıklı kadın mı tartışmalarına sebebiyet veren ilginç fotoğraf aslında basit bir photoshop tekniği.

Beyin Yakan Beyonce Resmi
Bu haber 20 Aralık 2016 - 21:57 'de eklendi ve 1.031 kez görüntülendi.

Erkek mi kadın mı?

Rus bir ressam tarafından çizilen bu resim görenleri hayrete düşürüyor.

İlk bakışta kısa saçlı bir erkek fotoğrafı olarak karşımıza çıkan bu resme gözlerinizi kısarak veya yeterli uzaklık ve açıdan baktığınızda karşınıza gülen bir kadın yüzü çıkıyor.

Cine5’i şifreli izlemiş bir neslin ayrıntıdaki gülen kadın portresini çözmesi pek zor olmasa da resme gözlerini kısarak baktığında at görmeyi başaranlar dahi olması dikkat çekti.

bey

İlk etapta bizleri siyah beyaz bir erkek portresi olarak karşılayan bu fotoğrafa gözlerimizi kısarak baktığımızda ise karşımıza çıkan ve gülen kadın diye tabir ettiğimiz kişi Beyonce’dan başkası değil.

beyonce

TAMAM DA NASIL YAPILIYOR?

Hybrid image olarak adlandırılan tekniğe göre benzer şekillerde olan iki fotoğrafın üst üste getirilerek görüntülerin hizalanması ve radius high pass ile diğerine gaussian blur veya high pass yüksek radius ile filtre uygulanarak yüzde elli saydamlığa ait katman ile elde edilebiliyor. (Bu kısmı biz de pek anlamadık)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA