SON DAKİKA

Haber Bankası

Facebook Gizli Grupları Kapatıyor

İllegal içerik paylaşan ve ülkeye sokulması ve satışı yasak ürünlerin satışının yapıldığı tespit edilen Facebook sayfa ve grupları bir bir kapatılıyor. Facebook yaptığı açıklama ile bir gün içerisinde yasal olmayan 300’den fazla kapalı grubun kapatıldığını duyurdu.

Facebook Gizli Grupları Kapatıyor
Bu haber 01 Aralık 2016 - 0:23 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi.

Sosyal paylaşım platformu Facebook’da arama motorlarına kapalı olan ve gruba üye olmayanların içeriklerini göremediği illegal paylaşım ve ürün tedariği sağlayan kapalı gruplar kapatılıyor.

300’den Fazla Sayfa Kapatıldı

Terör örgütü destekçileri ve mensuplarının da zaman zaman bu tip gruplar üzerinden iletişime geçtiği ve eylem planladığı gibi illegal içerikler bulunduğu tespit edilen bazı grupları Facebook ekibi kapatmaya başladı ve yaptığı araştırma ile bir gün içerisinde 300’den fazla sayfayı süresiz olarak kapattığını duyurdu.

Yasal Olmayan Ürün Satışı

Sadece gruba üye olan kişilerin erişebildiği bu tip özel gruplarda başkaca bir platforma ihtiyaç duymadan ve dışarıya sızdırmadan grup içi paylaşım yapılabiliyor. Ülkemizde satışı yasak olan elektronik sigara satışı ile ilgili bir pazarın da Facebook’da gizli gruplar ile faaliyet gösterdiği ve kullanıcıların elektronik sigara satışı yaptığı bu tip grup ve sayfalara ilişkin şikayetleri değerlendiren Facebook bu tarz grupları değerlendirmeye alarak uygunsuz gördüğü takdirde vakit kaybetmeden kapatıyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA