SON DAKİKA

Haber Bankası

Göğüs Sıkılaştırma ve Bakımı Nasıl Yapılır

Göğüs Sıkılaştırma ve Bakımı Nasıl Yapılır
Bu haber 26 Kasım 2016 - 13:03 'de eklendi ve 20.578 kez görüntülendi.

Yüzyıllardır kadın için doğurganlık sembolü olmuş olan göğüslerin kadınlar için çekici olmanın bir ispatı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Bu sebepten kadınlar göğüslerinin görünüşlerine önem vermektedirler. Özel olarak doğum sonrası yaşın artması ve genetik sebeplerden ötürü göğüsler deforme olma durumuyla karşı karşıya kalıyor. Daha diri ve sıkı görünmesi için kozmetik ürünlerinden faydalanabileceğiniz gibi, aşağıda sıraladığımız uyarıları dikkate almanızı salık veriyoruz.

1-Sutyen Seçimi

sutyen

Sutyen seçimine de gerekli özeni göstermelisiniz. Aceleyle alınan bedeninize uygun olmayan kalitesiz sutyenler göğüslerinizi deforme edebilir. Spor yaparken farklı sutyen kullanmalısınız. Spor yaparken günlük hayatta kullandığınız sutyeni kullanmanız pek de uygun olmayacaktır. Ayrıca kullanacağınız sutyen elastik özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

2-Soğuk Su

dus

Duş alırken sıcak ve soğuk suyu cildinizin farklı yerlerine tutmanız kan dolaşımınızı hızlandırır ve cildi diri tutar. Bu davranış vücut ağrılarınıza da iyi gelmektedir. Tüm vücuda uygulandığı sürece bağışıklık sisteminizi de güçlendirir. Göğüslerinize uygularsanız cildi gerginleştirir ve canlandırırsınız. Soğuk ve sıcak suyu göğüslerinize ikişer dakika olmak üzere uygularsanız cildinizdeki gerginleşmeyi fark edeceksiniz.

3-Egzersiz

Close up of a naked woman checking foro breast cancer manipulating her breast tissue with her hands to check for lumps or abnormalities

Egzersizleri mutlaka yapın. Göğüslerinizi forma sokmak için çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizleri uygularsanız dik ve sıkı göğüslere sahip olmanız mümkün olur. Bu egzersizler oldukça basit olmak üzere her gün uygulandığında gözle görülür sonuç vermektedir. Egzersizlere göğüslerinizin tam önüne iki elinizle birlikte bastırarak başlayabilirsiniz. Günde 15 dakika boyunca 3 defa bu hareketi uygularsanız etkili olması mümkündür. Süreyi ne kadar uzatırsanız o kadar daha etkiyi artırırsınız. Göğüs yayı kullanabilirsiniz. Ağırlıklarla çalışabilirsiniz bu hareket göğüs kaslarınızı çalıştırarak göğüslerinizi toparlayacaktır. Biraz daha zor ama daha etkili bir egzersiz önermemiz gerekirse; sırt üstü yere uzanın ve elinize 3er kiloluk ağırlıklar alın, yukarıya üç set halinde kaldırın. Bunu 15 kez uygulamanız göğüs kaslarınızı çalıştırır ve göğüs sarkmasının önüne geçer.

4-Bitkisel Çözüm

gogus

Cilt sıkılaştıran ürünleri tercih ederseniz hem çatlak görüntüsünden hem de sarmalardan kurtulup sıkı ve diri göğüslere sahip olabilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA