SON DAKİKA

Haber Bankası

KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı?

KYK burs sonuçları, başvuru yapan adaylar tarafından dört gözle beklenirken Yurtkur’dan konuya ilişkin önemli bir duyuru geldi.

KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı?
Bu haber 12 Kasım 2016 - 11:16 'de eklendi ve 753 kez görüntülendi.

12 Ekim’de biten KYK burs başvurularının ardından Yurtkur’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

“DEĞERLENDİRME SÜRECİ DEVAM EDİYOR”

2016-2017 öğretim döneminde burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerin değerlendirme sürecinin devam ettiğini belirten Yurtkur “Başvuru bilgileri ilgili kamu kurumlarından teyit edilmekte olup değerlendirme sonucu en kısa sürede yurtkur.gsb.gov.tr üzerinden ilan edilecektir.” şeklinde açıklama yaptı.

 

TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır. Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.

Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.

YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE

Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.

– Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,

– KEFALETNAME BELGESİ Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

UYARI

Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA