SON DAKİKA

Haber Bankası

Oturan Adam

Trabzon’un oturan adamı olarak anılmaya başlayan Halit Şahin, 68 saattir şehrin meydanına kurduğu sandalyeden kalkmıyor.

Oturan Adam
Bu haber 23 Kasım 2016 - 8:09 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.

Kısa bir süre önce kaldırım kenarındaki tezgah ve masalarını kaldırmak isteyen zabıta görevlileri ile münakaşa giren ve görevlilerin masaları kaldırması ile eline bıçak alarak eylem yapan Trabzonlu Halit Şahin adına olayın akabinde “Oturan Adam” ismiyle grup açılmıştı. Haliş Şahin, tam 72 saattir Atatürk Alanı’na kurmuş olduğu ve masa ve sandalyesi ile oturma eylemini devam ettiriyor.

Eylem boyunca oturduğu yerden asla kalkmadığını söyleyen Halit Şahin, “Bir süre önce benim işgaliye olan yerim vardı. Mahkemelik olduk bir sürecin içerisine girdik. Sesimizi duyurmakta problem yaşıyorum. İstiyorum ki buraya el atsınlar. Meydan’ın ortasına küçük bir masa koydum. Geçen akşam arkadaşım geldi, masaya bir kağıt koydu ‘gelenler imza atsın. Şehrin sorununu anlatmak için yırtınıyoruz. 4 gündür buradayım, 68 saat oldu. Gece gündüz bu koltukta oturuyorum, sadece tuvalet ihtiyacı için kalkıyorum. Buradan geçenler ‘Uğraşma kardeşim başaramazsın’ diyorlar” dedi.

Oturma eylemi ile başlattığı imza kampanyasına 300’den fazla kişinin imza attığın söyleyen Halit Şahit, “10 yaşından, 70 yaşına kadar herkes ‘Davanda haklısın’ diyor. Hak ne zaman yerini bulacaksa bende o zaman buradan kalkacağım. 4 günde 8 saat uyudum” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA